MVDr. Jiří Jahoda
Operace kolenního kloubu psa u přetrženého zkříženého vazu.

Přesto, že metoda stabilizace kolenního kloubu po ruptuře předního zkříženého vazu TPLO byla zavedena Barclayem Slocumem již v roce 1993, prožívá v posledních letech obrození.

TPLO

Vědecké práce na velkých souborech pacientů totiž prokázaly, že TPLO má i v dnešní době nejméně pooperačních komplikací. V posledních letech jsme měli v ČR možnost zúčastnit se kurzů osobního žáka Barclaye Slocuma – Massima Petazzoniho. Ten má u 1400 zoperovaných kolenních kloubů metodou TPLO pouze 2% komplikací. Massimova práce je úzce propojena s výrobcem implantátů Fixin, firmou Intrauma, která hbitě reaguje na aktuální potřeby chirurgie a její rozvoj. Na našem pracovišti při této operaci využíváme právě nástroje a titanové implantáty Fixin

TTA RAPID

Od roku 2013 můžete na Veterinární klinice Medipet u svých pacientů podstoupit léčebnou proceduru při přetržení předního zkříženého vazu v koleni u psů – TTA Rapid. 

 

Medipet Zlín - TTA Rapid

Operace spočívá v miniartrotomii kolenního kloubu, odstranění zbytků přetrženého vazu, kontrole a případně chirurgickém ošetření menisků a pak v operaci kosti holenní s vložením titanového implantátu, což mění biomechaniku pohybu v kloubu a způsobuje jeho stabilizaci. 

Používáme implantáty německé firmy Rita Leibinger, jejíž instruktážní film Vám ukáže princip operace.